W związku ze składaniem do Urzędu Miasta Starogard Gdański deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi informujemy o możliwości złożenia deklaracji za pośrednictwem platformy ePUAP. Warunkiem złożenia deklaracji w formie elektronicznej jest posiadanie profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, a także konta na ePUAP.

W celu złożenia deklaracji należy:
1. Zalogować się na swoje konto na stronie https://epuap.gov.pl/wps/portal
2. Kliknąć na jeden z poniższych linków:
a) w przypadku zamiaru złożenia deklaracji dotyczącej nieruchomości zamieszkałej
https://epuap.gov.pl/wps/myportal/aplikacje/skrzynka?formSubId=2213031&serviceId=SC:311423&formName=RGVrbGFyYWNqYSBvZHBhZHkgbWllc3prYWxuZSAwNCAyMDIy&kupName=MikgRGVrbGFyYWNqYSBkbGEgbmllcnVjaG9tb8WbY2kgbHViIGplaiBjesSZxZtjaSwgbmEga3TDs3JlaiB6YW1pZXN6a3VqxIUgbWllc3prYcWEY3kgKGZvcm11bGFyeiBvYm93acSFenVqxIVjeSBvZCAwMS4wNC4yMDIyKQ==
b) w przypadku zamiaru złożenia deklaracji dotyczącej nieruchomości niezamieszkałej
https://epuap.gov.pl/wps/myportal/aplikacje/skrzynka?formSubId=2213031&serviceId=SC:311422&formName=RGVrbGFyYWNqYSBvZHBhZHkgbmllemFtaWVzemthbGUgMDQgMjAyMg==&kupName=MikgRGVrbGFyYWNqYSBkbGEgbmllcnVjaG9tb8WbY2kgbHViIGplaiBjesSZxZtjaSwgbmEga3TDs3JlaiBuaWUgemFtaWVzemt1asSFIG1pZXN6a2HFhGN5LCBhIHBvd3N0YWrEhSBvZHBhZHkga29tdW5hbG5lIChmb3JtdWxhcnogb2Jvd2nEhXp1asSFY3kgb2QgMDEuMDQuMjAyMik=
3. Wypełnić interaktywny formularz deklaracji, który wyświetli się po kliknięciu w odpowiedni link i kliknąć „Dalej”
4. Sprawdzić poprawność wyświetlanej deklaracji i kliknąć „Wyślij”
5. Podpisać dokument jednym z dostępnych sposobów, a następnie postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

W przypadku problemów z działaniem powyżej zamieszczonych linków formularze deklaracji można odszukać ręcznie w następujący sposób:
1. Po zalogowaniu się na swoje konto na ePUAP kliknąć w „Znajdź urząd” lub „Zobacz katalog spraw” i wpisując nazwę miasta lub kod pocztowy znaleźć urząd, w którym chce się załatwić sprawę, czyli Urząd Miasta Starogard Gdański, a następnie kliknąć „Wybierz”
2. W Katalogu spraw odszukać dział „Ochrona środowiska” i kliknąć w „Prowadzenie działalności związanej ze składowaniem i gospodarką odpadami”, a następnie poniżej, poprzez kliknięcie, wybrać opcję:
a) „Deklaracja, korekta deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, aby złożyć deklarację dotyczącą nieruchomości zamieszkałej
b) „Deklaracja dla nieruchomości niezamieszkałych o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, aby złożyć deklarację dotyczącą nieruchomości niezamieszkałej.