To wydarzenie jest dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą być bardziej ekologiczni. W ostatnią sobotę września, organizujemy festyn ekologiczny „Czysty Starogard – Zdrowsze Życie”, który odbędzie się w Parku Nowe Oblicze, w godz. 11.00-18.00.

Przygotowaliśmy wiele konkursów ekologicznych o prawidłowej segregacji odpadów oraz ochronie powietrza. Zorganizujemy wystawę mebli i przedmiotów z odpadów. Każdy starogardzianin będzie mógł oddać makulaturę czy zużyte baterie do wyznaczonych pojemników, a także wykonać roślinkę antysmogową.

Tego dnia zbieramy nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Jakuba Zaremskiego. Każdy, kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek, może wziąć udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody rzeczowej.

W trakcie trwania festynu planujemy przeprowadzenie warsztatów ekologiczno-kulinarnych, w tym np. tłoczenie soku z jabłek wraz z degustacją, a także robienie lizaków z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Na festynie znajdzie się również stoisko z wodą miejską oraz stoisko ze zdrową żywnością. Ponadto, zachęcamy mieszkańców, aby wzięli ze sobą niepotrzebne T-shirty, z których pokażemy, jak można zrobić torbę wielokrotnego użytku. Miłośnicy dużych pojazdów ucieszą się z autobusu miejskiego, który zaparkuje na parkingu przy Starogardzkim Centrum Kultury, aby promować transport publiczny.

Przez cały czas trwania festynu zapraszamy dzieci do strefy dziecka, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo darmowych atrakcji, m.in.: zabawy i konkursy, dmuchaniec i malowanie twarzy.

Oprawę muzyczną będą nam umilać zespoły lokalne ze Starogardu Gdańskiego. Usłyszymy: wokalistów ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej, dziecięcy zespół wokalno-taneczny z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” oraz występy zespołów Pieśni i Tańca oraz zespołu „Dwa+Dwa”.

Serdecznie zapraszamy!