Jeśli zdarzyło się Państwu zapomnieć o wystawieniu pojemników lub worków na odpady komunalne w dniu ich odbioru lub zastanawiać, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad, mamy na to sposób.

Każdy mieszkaniec miasta, który posiada smartfona lub tablet, ma możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie odbioru odpadów komunalnych. Wszystko za sprawą aplikacji „Blisko”, która umożliwia wyszukiwanie harmonogramu odbioru odpadów dla wskazanego adresu.

Aplikacja oraz korzystanie z niej są całkowicie bezpłatne, wymaga jedynie połączenia z internetem. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store a także Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób należy skonfigurować aplikację po jej zainstalowaniu i otwarciu. Kolejno wprowadzamy i znajdujemy Starogard Gdański, potwierdzamy wybór, a następnie aktywujemy nadawców wiadomości poprzez wyszukanie i dodanie nadawcy o nazwie – „Gospodarka Odpadami – Starogard Gdański”. Na koniec akceptujemy regulamin, dodajemy swój adres i zapisujemy w aplikacji.

Od tego momentu możemy sprawdzać aktualny harmonogram odbioru odpadów ze swojej posesji. Ponadto, w przeddzień odbioru odpadów, otrzymujemy powiadomienie o rodzaju odpadów, które należy przygotować do odbioru. Mamy również możliwość sprawdzenia, gdzie wyrzucić dany odpad dzięki wyszukiwarce, która wskaże właściwy pojemnik lub miejsce.
Dla osób, które nie posiadają smartfonów lub tabletów opisane funkcjonalności dostępne są również poprzez stronę Starkom.pl w zakładce „Starogard Strefa Mieszkańca”.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z aplikacji, która poprzez swoje funkcje sprawi, że nie będziemy musieli śledzić terminów wywozu odpadów na tradycyjnym harmonogramie, czy też rozwieje nasze wątpliwości odnoście tego, do jakiego kosza wrzucać poszczególne odpady. Dzięki aplikacji „Blisko” postępowanie z odpadami stanie się prostsze i jednocześnie mniej uciążliwe.

Do pobrania: Aplikacja „Blisko”