W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF, przypada w sobotę 28 marca br. Odbędzie się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną!”.

O godz. 20.30 w sobotę 28 marca w całej Polsce na 1 godzinę zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu jakim jest Ziemia. Do akcji włączyć się może każdy obywatel, instytucja, czy zakład pracy. Szczególnie zachęcamy mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Podczas akcji ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W ramach solidarności z „Godziną dla Ziemi” w Starogardzie Gdańskim na godzinę zgaśnie światło oświetlające z zewnątrz budynki Dworca PKP oraz Ratusza.

Udział w akcji to jednak nie tylko wyraz solidarności z całym światem dla ochrony środowiska naturalnego naszej Planety, ale też pretekst do zastosowania konkretnych rozwiązań problemów ekologicznych. Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną!” Ma przedstawić Polakom całą prawdę o tamach i pokazać, co można zrobić, aby uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.

Organizatorzy przygotowali specjalną petycję, z którą można się zapoznać i podpisać na stronie https://godzinadlaziemi.pl/