W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF, przypada 30 marca br. Odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.

O godz. 20.30 w sobotę 30 marca w całej Polsce na 1 godzinę zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Do akcji włączyć się może każdy obywatel, instytucja, czy zakład pracy. Szczególnie zachęcamy mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Udział w akcja to nie tylko wyraz solidarności z całym światem dla ochrony środowiska naturalnego naszej Planety, ale też pretekst do zastosowania konkretnych rozwiązań problemów ekologicznych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Zamiarem organizatorów jest uczulenie każdego z nas na to, jak zmieniając codzienne nawyki nawet w niewielkim stopniu możemy się przyczynić do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Ma to również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Na stronie godzinadlaziemi.pl można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

Miasto włącza się w akcję. W ramach solidarności z „Godziną dla Ziemi” w Starogardzie na godzinę zgaśnie światło oświetlające z zewnątrz budynki Dworca PKP, Ratusza oraz Urzędu Miasta.