Chcesz skorzystać z programu „Czyste Powietrze”? 7 maja 2019 r. o godz. 18:00 w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz na termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo, dzięki oszczędnościom finansowym zwiększą domowy budżet. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowanie m. in. na:
– wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
– docieplenie przegród budynku,
– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
– montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
– instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
– montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Dofinansowanie sięgać może do 90% kosztów poniesionych na montaż instalacji kotłów, pomp ciepła oraz termomodernizacji budynków mieszkańców Gminy.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 07.05.2019r. o godzina 18.00 w Starogardzkim Centrum Kultury. Na spotkanie informacyjne zapraszają Prezydent Miasta Starogard Gdański oraz Fundacja Global ECO.  Spotkanie  poprowadzą pracownicy fundacji Global ECO.